Shkatërrohet banda italo-shqiptare, pranga 5 shqiptarëve
Një sasi e konsiderueshme droge është sekuestruar në cilësinë e provës materiale, teksa është shkatëruar një bandë italo-shqiptare. Bëhet fjalë për një operacion i Guardia di Finanza, i cili ka arrestuar 5 shtetas shqiptarë për "trafik droge", ndërsa janë sekuestruar edhe 300 kilogram marijuanë.

Sipas policisë italiane, droga trafikohej mes Shqipërisë dhe Italisë, kryesisht në provincat e Barit si Terlizzi, Molfetta dhe Trani. Mediat italiane bëjnë të ditur dy prej emrave të shqiptarëve.

Ata janë Vidjan Gjoni dhe Rrok Qushku. Të njëjtat burime shtojnë se gjatë hetimeve të mëvonshme është arritur që të gjenden 40 kilogramë marijuanë dhe 26 mijë euro. Operacioni është zhvilluar në Bari dhe në këtë trafik është i përfshirë edhe një shtetas maqedonas. /albeu.com/
Shtuar më 02/10/2014, ora 14:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori