Shkatërrohen e digjen institucionet e Maqedonisë (VIDEO)
Kanë vazhduar protestat kundër vendimit të kryetarit Ivanov për të falur krimet e politikanëve.

Protestuesit kanë thyer dritaret e zyrës së kryetarit të shtetit Ivanov, zyrës së ministrisë së drejtësisë, parlamentit dhe kanë gjuajtur zyrën e qeverisë së Maqedonisë.

Policia nuk ka patur sukses në ndalimin e protestuesve dhe këto kanë shkatërruar shumë zyra.

Protestat u organizuan nga 85 OJQ të cilët bërtasin ”Pa drejtësi ska qetësi”.

Ndër protestuesit shumë janë burgosur dhe ndaj tyre është ngritur padi penale. /Albeu.com/
Shtuar më 13/04/2016, ora 21:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori