Shkarkohet nga detyra drejtori i Kadastrës së Durrësit, kush e zëvendëson
Shkarkohet drejtori i Kadastrës në Durrës, Artur Çobani. Ndërkohë në vend të tij është vendosur Rezart Elmazi.

Çobani ishte emëruar në këtë detyrë pas arrestimit të ish drejtuesit Liridon Pula, që më pas u la i lirë nga Gjykata e Apelit, pas akuzave të akteve korruptive.

Më herët Çobani kishte mbajtur pozicionin e shefit tekniko-ligjor, në Drejtorinë e Përgjithshme, po ashtu ka qenë i komanduar drejtor në Kavajë para shkrirjes së drejtorive të Aluiznit dhe Hipotekës.
Shtuar më 12/10/2020, ora 09:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori