SHBA bën thirrje: Protestoni të qetë
Ambasada e SHBA-ve ka bërë thirrje që qytetarët të protestojnë sot paqësisht.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë thënë se vetëm protestat paqësore mund të çojnë në zgjidhje të mundshme të çështjeve dhe asnjëherë dhuna.

Sot pritet të kemi protesta nga shqiptarët dhe nga maqedonasit, në të njëjtin vend.

Shqiptarët kanë lajmëruar protesta në orën 13.13 minuta, ndërsa maqedonasit në orën 14.00. /albeu.com/
Shtuar më 11/07/2014, ora 12:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori