Sfidojnë shiun dhe të ftohtin, banorët e Astirit nisin protestën
Wshtë dita e 35-të e protestës, por mesa duket banorët e Astirit nuk kanë ndërmend të tërhiqen.

Ata nuk i ka ndalur as moti i keq dhe shiu, por kanë dalë të gjithë bashkë për të mbrojtur shtëpitë e tyre.

Kreu i PD-së, Lulzim Basha në ditën e 35-të protestës ka kërkuar arrestimin e ministrit të Energjitikës dhe Infrastrukturës, Damian Gjiknuri dhe kreu i ARRSH-ës, Afrim Qendro.

Më tej, Basha tha se në vend të Dorjan Protoduarit, duhet të ishte në burg, Gjiknuri dhe Qendro. /albeu.com/
Shtuar më 08/12/2018, ora 17:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori