Sërish i shpërfytyruar dhe më frymën që i mbahet, Rama mohon deklaratën e Krischbaum
Pëlqej
Kryeministri Edi Rama ditën e djeshme mbylli vizitën zyrtare në Berlin.

Pas lajmeve të shumta se shefi i komisionit për Europën në Bundestagun Gjerman, Gunther Krichbaum tha se është ende herët për hapjen e negociatave BE-Shqipëri është një goditje e fortë për qeverinë, Rama ka dalë në një konferencë për mediat.

Ajo që është vënë re është sërish frymëmarrja e rëndë e Ramës dhe shpërfytyrimi, ndërkohë që ai ka mohuar që Krischbaum të ketë thënë dicka të tillë, por nëse dicka e tillë ndodh ai do të jetë i përgatitur.

“Sa për Krichbaum, nuk ma ka thënë në sy por nuk është surprizë për mua, por ai kështu e mendon. Ai është një ndër qindra deputetët e Bundestagut, kështu që është që mendimi i tij ka atë peshë që ka por nuk më gjen të papërgatitur, dhe nuk është arsye për mua që të më ulët kënaqësia e rezultateve të kësaj vizite”, u shpreh ai. /albeu.com/
Shtuar më 26/04/2018, ora 23:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori