Serbia provokon sërish, treni "Kosova është Serbi" po i afrohet Kosovës
Trenin nacionalist serb me mbishkrimin "Kosova është Serbi", i cili nuk arriti të hyjë në Kosovë më Kosovë më 14 janar të këtij viti, po i afrohet sërish Kosovës.

Këtë tren, me qëllime të qarta destabilizimi, Serbia e ndali në momentin e fundit në Rashkë pas reagimeve të fuqishme të Kosovës e të aleatëve në botë dhe pas dërgimit të njësiteve speciale policore të ROSU-s në veri.

Beogradi po përpiqet ta mbajë të gjallë këtë tren bashkë me kujtimin për Kosovën, dhe se ë nga sot, trenit i është ndërruar sërish itinerari.

"Me këtë ndërrim itinerari, treni serb anti-Kosovë, i është afruar vendit tonë", shkruan "Koha.net". /albeu.com/
Shtuar më 27/03/2017, ora 10:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori