Serbia ndjesë Italisë për incidentin
Ambasadorja e Beogradit në Romë i kërkon ndjesë Italisë: Na vjen turp!
Këta bandite nuk përfaqësojnë ndjenjat dhe sjelljen e popullit serb. Na vjen turp dhe ju kërkojmë ndjesë”.

Kjo është ç’ka ka deklaruar ambasadorja serbe në Romë, zonja Sanda Raskocviç- Iviç duke folur për gazetarët në prag të një konference në Beograd.

Ajo komentoi trazirat e ndodhura mbrëmë në Xhenova tç cilat çuan në pezullimin e ndeshjes Itali- Serbi.
Shtuar më 13/10/2010, ora 11:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori