Serbi provokon, myslimanët gati përleshen masivisht me serbët (VIDEO)
Një ndeshje boksi në Novi Pazar per pak ka përfunduar në dhunë masive mes myslimanëve dhe serbëve që jetojnë në këtë qytet.

Boksieri Adnan Aliç do të ndeshej me rivalin e tij, Kristian Golluboviç.

Ky i fundit ka nxitur trazirat, pasi në fillim të ndeshjes ka ngritur lart tre gishtat, shenjë e nacionalizmit serb.

Si rrjedhojë, tifozët per pak mund te kishin nisur një perleshje masive, por situata me tej u qetesua. /albeu.com/
Shtuar më 25/08/2014, ora 15:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori