Serbët dhunojnë shqiptarin
Pëlqej
Një shqiptar nga Mitrovica ka shtypur me makinën e tij një serb, i cili sëbashku me të tjerë po bllokonte rrugën e kalimit në barrikadën e vendosur në fshatin Zupc.


Zëdhënësi i Policisë së Kosovës në Mitrovcië, Besim Hoti ka konfirmuar për mediat serbe se më pas serbët e kanë dhunuar shqiptarin dhe i kanë dëmtuar edhe makinën. Serbi i lënduar D.R, 25 vjec pas trajtimit mjekësor është lëshuar në shtëpi.


Shqiptari i përfshirë në incident është dërguar për trajtim mjekësor në ambulancën në Zubin Potok dhe pastaj është shoqëruar për në rajonin e policisë. /albeu.com/
Shtuar më 23/04/2012, ora 18:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori