Sela braktis qeverinë, ikin zv.ministrat dhe drejtorët
Ashtu edhe siç është paralajmëruar, Aleanca për Shqiptarët ka filluar tërheqjen nga Qeveria e Maqedonisë, pasi kësaj partie iu mor në mënyrë të njëanshme posti i Ministrisë së Shëndetësië.

Nga burimet jozyrtare portali Fol.mk mëson se tashmë zv.ministrat e kësaj partie kanë deponuar dorëheqjet nga postet e tyre.

Gjatë ditës dhe ditëve në vazhdim pritet dorëheqja e edhe funksionarëve tjerë nga postet e tyre.
Shtuar më 27/12/2017, ora 13:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori