Saimir Tahiri zbulon të zotët e vërtetë të PS
Sot Partia Socialiste e Shqipërisë festoi ditëlindjen e saj të 28.

Padyshim urimet nuk kanë munguar nga përsona që janë pjesë e PS por edhe qytetarë e simpatizantë të saj.

Një urim mjaft të veçantë ka bërë edhe ish-ministri i Brëndshëm, Saimir Tahiri, ku nëpërmjet nje statusi në Facebook ka uruar PS dhe ka felenderuar disa persona që për atë janë mjaft të rëndësishëm në këtë parti, shkruan Albeu.com.

Postimi i Saimir Tahirit:

E njeh Noren, po ke shkelur te pakten nje here ne pragun e PS! Te pershendet e perqafon me dashuri, sic ka bere me mua cdo here, qe shume vjet me pare.
Socialiste e thjeshte nga ato qe opozite a pushtet qofshin te tjeret, nuk i ben asnje dallim.
Si Nora, eshte Tasha, Ida, Teuta, Dhurata, Haxhiu i ndjere, e shume te tjere qe kane qene e jane te zotet e shtepise ne seline e PS, ne cdo dite e date! Bashke me mijra njerez te tjere qe te PS kane pare forcen e shpirtit per te ardhmen e femijeve.
Ne te tjeret edhe kemi gabuar, keta jo! Kurre!
Gezuar per ju, e per gjithe njerezit qe duan Shqiperine!
#gezuar28vitePS /albeu.com/
Shtuar më 12/06/2019, ora 21:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori