Sa para iu deshën Vis Martinajt për të dalë nga qelia
Gjykata e Tiranës ndryshoi dje masën e sigurisë për Ervis Martinajn, i arrestuar për vrasjen dhe plagosjet në ish-Bllok në fillim të muajit tetor, për të cilën janë në kërkim dy persona.

Martinaj është liruar përballë garancisë pasurore prej 50 mln lekë të vjetra. Vendimi u dha nga gjyqtari Artan Gjermeni.

Për ngjarjen e ndodhur 6 muaj më parë, Prokuroria mori në hetim 8 persona.

Nga këta, 4 janë lënë të lirë me masën “detyrim paraqitje”, një tjetër me garanci pasurore, dy vazhdojnë të jenë në kërkim, ndërsa në burg mbahej vetëm Ervis Martinaj.

Në lidhje me ngjarjen e rëndë që ndodhi 6 muaj më parë në zonën e ish-Bllokut, aktualisht janë të shpallur në kërkim vetëm dy persona, Mevjol Bilo dhe Eldi Dizdari.
Shtuar më 04/05/2019, ora 11:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori