Sa kushton superjahti që zhduket pas 50 metrash
Pëlqej
Jahtet njihen si shtëpia në detë e të pasurve.

Kemi dëgjuar shpesh shifra marramednëse që shpenzohet për të blerë jahte luksoze, por mesa duket ata që janë prodhuar deri më tani nuk i plotësojnë kërkesat e miliarderëve nëpër botë.

Së fundmi po planifikohet që të ndërohet një superjaht i padukshëm që lundron në detë.

Jahti i quajtur “Mirazh” do të jetë 106 metra i gjatë, do të jetë komplet i veshur me pasqyra që do të reflektojë imazhin e atyre që po e shohin.

Do të thotë që në 50 metra largësi, ky jaht nuk do të mund të shihet më.

Madje për ata që qëndrojnë në bordin e anijes, do t’i duket vetja sikur qëndrojnë në ajër.

Ndërsa për vetë anijet e tjera që mund t’i kalojnë afër dhe rrezikojnë përplasjen, jahti do të përdorë radarin e vet për të manovruar.

Kjo "mrekulli" kur të ndërtohet thuhet se do të arrijë çmimin prej 200 mln dollarë. /albeu.com/
Shtuar më 12/10/2018, ora 10:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori