Rusët "pushtojnë" Sarandën
Gjatë këtij viti ka një zgjerim të hartës së turistëve që vijnë në Shqipëri ku vërehet një rritje të numrit të vizitorëve nga vendet e Europës qendrore dhe lindore.

Pjesë e tyre janë edhe turistët rusë, të cilët jo vetëm që vijnë për pushime, por mësohet se 10 të tillë kanë blerë shtëpi në Sarandë.

Turistët e nga Europa qendrore dhe lindore preferojnë thuajse të gjithë rivierën shqiptare duke filluar nga Durrësi deri në Sarandë. /albeu.com/
Shtuar më 28/07/2017, ora 12:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori