Rritet ndjeshëm numri i deputetëve shqiptarë, shkon në 29 numri
Nga numri i votave të përpunuara deri tani dhe të shndërruara në mandate del se LSDM dhe koalicioni Mundemi kanë fituar 46 mandate, VMRO-DPMNE-ja 44 mandate, BDI-ja 16 mandate, Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa 12 mandate, PDSH një mandat dhe Levica një mandat.

LSDM dhe koalicioni "Mundemi" 46 mandate
VMRO-DPMNE 44 mandate
BDI 16 mandate
Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa 12 mandate
PDSH 1 Mandat
E majta 1 mandat
Shtuar më 16/07/2020, ora 01:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori