Rriten tensionet te Teatri Kombëtar, lëndohet artistja e njohur (VIDEO)
Ditën e sotme, forca të shumta policie kanë rrethuar Teatrin Kombëtar teksa ka filluar zbrazja e tij. Artistë të shumtë po vazhdojnë të mbajnë rezistencë dhe si pasojë janë përplasur keq me policinë.

Jo vetëm artistët por dhe qytetarët po mësyjnë drejt efektivëve të policisë ku kanë thyer kordonin, duke tentuar të futen brenda godinës.

Nga pamjet, duket qarë se artistja Taulanda Jupi ka thyer krahun si pasojë e përplasjes së fortë me policinë.

Ata theksojnë se nuk do të lejojnë të shembet teatri.

“Poshtë diktatura”, janë thirrjet e protestuesve.


Shtuar më 24/07/2019, ora 10:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori