Rriten temperaturat, si do të jetë moti sot
Sipas asaj që raporton IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, temperatura maksimale në zonat e ulëta pritet të arrijë deri në 20 gradë celsius, ndërsa minimalja do të regjistrohet në zonat malore me 2 gradë celsius.

RESHJET

Sot (e diel dt.21) nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT
Sot (e diel dt.21) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 9 / 19 °C

në vendet e ulëta: 7 /20 °C

në vendet malore: 2 / 17 °C

ERA

sot (e diel dt.21) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.
Shtuar më 21/04/2019, ora 08:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori