Rriten temperaturat, por si do të jetë moti sot
Që prej dy ditësh në vend janë rikthyer temperaturat e larta, ndërsa dimri duket se ka ikur dhe ka mbërritur pranvera.

Edhe gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbizotërojë mot me diell dhe me temperatura të larta.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e moti për ditën e sotme.

Reshjet

Ditën e sotme nuk priten reshje në të gjitha qarqe.

Temperaturat

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 8 / 19 °C

në vendet e ulëta: 6 / 20 °C

në vendet malore: 4 / 17 °C

Era

Ditën e sotme era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në të gjithë vendin.
Shtuar më 17/03/2019, ora 08:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori