Rrëzohet dekreti i Metës, vendi drejt zgjedhjeve të 30 Qershorit
Kolegji Zgjedhor vendosi të rëzojë padinë e Idajet Beqirit, duke konfirmuar zgjedhjet në 30 qershor.

Trupa gjykuese ishte e përbërë nga gjyqtarët Tomor Skreli, Ridvan Hado, Lindita Sinanaj, Artur Malaj dhe Shkëlqim Mustafa, vendosi të rrëzojë kërkesën e PUK për çregjistrimin nga listat e zgjedhësve të pushtetit vendos.

Në këtë mënyrë Kolegji nuk njeh as vendimin e presidentit Meta, i cili shtyu datën e zgjedhjeve lokale të 30 Qershorit, për një datë të mëvonshme, të dakordësuar mes forcave politike në vend.

Mbetet për t’u parë se cili do të jetë reagimi i mëtejshëm i forcave opozitare, të cilat këtë javë kanë deklaruar se do të protestojnë në çdo qytet ku do të jetë i pranishëm për fushatë kryeministri Rama.


Shtuar më 24/06/2019, ora 13:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori