Të fortët e Niklës-Nuhut: Ligjin e bëjmë ne këtu, shkrijmë komplet komisariatin
Detaje të reja janë zbardhur nga sigurimi i procesverbalit të kallëzimit që oficer Nuhu ka bërë në komisariatin nr.6 në Tiranë.

Nuhu në këtë procesverbal, prtendon se është kërcënuar me jetë nga Redjan dhe Ramazan Rraja, nipër të deputetit të PS Rahman Raja, të cilët i kanë kërkuar që të mbyllë hetimet për çështjen e Xhisielës.

Gjithashtu ofeiceri ka dhënë edhe detaje në lidhje me bisedën e bërë në lokalin ‘Rich Mond’, ku ndodhi takimi mes tyre, ku ndër të tjera nipërit e deputetit i kanë thënë se në Fushë Krujë ligjin e bëjnë ata, madje mund të shkrijnë të gjithë komisariatin.

“Ne e shkrijmë të gjithë komisariatin dhe ty të s’të kemi asgjë. Do të të zhdukim ty bashkë me familjen, po thirre më njeri nga fisi jonë ta marrësh në pyetje. Do të zhdukim ty bashkë më familjen tënde për 24 orë nëse vazhdon merresh me ne dhe mos të të shohim më në Fushë Krujë. Ligjin në Fushë Krujë e bëjmë ne dhe jo ti”- mësohet t’i kenë thënë oficerit dy nipërit e deputetit Rraja. /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2018, ora 11:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori