Rozana Radi pas humbjes së xhaxhait: "Tregoji mamit e babit atje lart se ju kam zemër"
I është dhënë sot lamtumira e fundit artistit të madh, kantautorit Françesk Radi.

Radi, humbi jetën ditën e djeshme në moshën 63 vjeçare në Qendrën Spitalore “Nënë Tereza”, pasi qëndroi në gjendje kome prej një jave.

Në hollin e Radio Televizionit Shqiptarë u mbajtën homazhet për të nderuar kujtimin e tij.

Mbesa e tij, këngëtarja e njohur Rozana Radi e cila ka qenë e pranishme gjatë homazheve ku i ka qendruar pranë familjes së xhaxhait të saj.

Rozana ka postuar në facebook sërish një status ku me dhimbje shkruan:

"Me genjeu jeta! Ju mori shume shpejt. Une u rrita me idene qe pas humbjes se babit ti do jesh gjithmone aty per mua! Kisha ende shprese dhe arsye te gezoja sepse ishe ti qe gezoje per arritjet e mia ! Se di a te kam bere mjafueshem krenar por di qe u mundova te te gezoja ne cdo gje qe beja. Tregoj babit e mamit kur te shkosh atje lart qe ju kam ne zemer dhe do te kendoj e shkruaj per te gjithe “Pranverat” qe humbet! Po me shtohen shume engjej atje lart nuk dua me" .

Ndërsa m♪7 herët në Instagram ka shkruar: "Pranvera te humbi ty jo ti pranveren! Sdo te them kurre lamtumire!"
Shtuar më 04/04/2017, ora 12:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori