Riviera shqiptare, më e preferuara në këtë sezon turistik (FOTO-LAJM)

Riviera shqiptare, një zonë bregdetare në Qarkun e Vlorës përgjatë Detit të Jonit ka qenë edhe më e vizituara në këtë sezon turistik. Tradicionalisht, ky rajon fillon me Karaburunin, Parkun Kombëtar të Llogarasë, vazhdon poshtë me fshatrat Dhërmi,, Himarë, Qeparo, Borsh, Piqeras, Lukovën, Sarandën dhe përfundon në Ksamil.

Kjo është vija bregdetare më interesante dhe më e rrahura nga turistët të cilët kanë qenë të shumtë nga kryeqyteti, nga Kosova por edhe të huaj. /albeu.com/
Shtuar më 25/08/2014, ora 13:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori