Rikthehen shirat, çfarë do të ndodhë sot me temperaturat
Moti me diell që na shoqëron gjatë ditës së djeshme, e martë, pritet të vijojë po kështu edhe në mëngjesin e së mërkurës që sapo ka hyrë.

Më tej, vranësirat do të pësojnë shtim deri dhe të dendura duke nisur nga orët e mesditës.

Prej orëve të pasdites, reshjet e shiut në intensitetulët do të prekin pjesën bregdetare.

Në mbrëmje, reshjet me intensitetulët do të përfshijnë pjesën më të madhe të territorit, ndërsa në bregdet do të marrin karakter shtrëngatash.

Era, do të fryjë me drejtim juglindje – veriperëndim e lehtë e mesatare në brigjet detare, duke u shoqëruar me valëzim të ulët.

Temperaturat parashikohen në: zonat malore 0ºC deri në 12ºC zonat e ulëta 2ºC deri në 18ºC zonat bregdetare 3ºC deri në 17ºC Ditë të mbarë në vijim!

Shtuar më 19/02/2020, ora 08:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori