Revolucioni, mjekët gjejnë kurën finale kundër kancerit?
Pëlqej
Wshtë lajmi që presin miliona persona dhe familjarë të tyre në të gjithë botën.

Çdo zhvillim pozitiv në drejtim të gjetjes së një kure kundër kancerit pritet me mjaft entuzizëm në luftën kundër një prej vrasësve më të mëdhenj në këto kohëra.

Një grup shkencëtarësh nga Instituti Nacional Amerikan kanë testuar një kurë tjetër me imunoterapi tek një grua që kishte kancer të gjirit me metastaza duke ia arritur që t'a shëronin atë plotësisht, shkruan Albeu.com.

Trupi i ishte përgjigjur pozitivisht kurës duke ndalur kështu zhvillimin e metastazave në një kohë kur asnjë kurë tjetër nuk po bënte përparime.

"Kemi zhvilluar një metode efektive në luftimin e kancerit përmes imunoterapisë, megjithatë duhet të theksojmë që jemi në fazë eksperimentale", u shpreh Steven A. Rosenberg, shefi i Divizionit të Kirurgjisë në këtë qendër.

Le të shpresojmë që marrja e lajmit të mirë në lidhje me gjetjen e kurës finale ndaj kësaj sëmundjeje të ndodhë në një kohë sa më të shkurtër për t'i rikthyer buzëqeshjen miliona e miliona njerëzve në botë! /albeu.com/

Shtuar më 18/09/2018, ora 16:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori