Reshjet e dendura të shiut, evakuohen 3 familje në Sukth
Orët e fundit në vendin tonë janë shoqëruar me reshje të dendura shiu të cilat kanë sjellë një sërë problematikash në disa qarqe të vendit.

Si pasojë e reshjeve janë evakuuar 3 familje në fshatrat e Sukthit, në Durrës, të cilat janë sistemuar në konvaleshencë në Plepa.

Ndër të tjera në kuadër të ndihmës nga moti i keq bashkia ka bërë gati 250 pako ushqimore për zonën e Sukthit, Katundit të Ri si dhe 60 pako për në Shijak, qe do të shpërndahen paraditen e kësaj të marte.

Ndërkohë nga Shtabi i Emergjencave në Durrës bëhet me dije se ka filluar të bie niveli i ujit në Lumin Erzen.

Shtuar më 26/01/2021, ora 08:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori