Rëndohet situata në Turqi, kaq persona janë nxjerrë të pajetë deri tani
Tërmeti me magnitudë 7 të shkallës Rihter ka marrë jetën e 4 personave ndërkohë që raportohet se janë plagosur 120 persona.

Si pasojë, disa pallate janë shembur dhe qytetarët janë të panikosur.

Qindra qytetarë kanë lënë banesat e tyre dhe kanë dalë në rrugë pas panikut që kanë përjetuar, ndërkohë që ekipet e kërkimit janë në terren për të kërkuar në rast se ka njerëz poshtë rrënojave.

Shtuar më 30/10/2020, ora 15:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori