Rëndohet bilanci nga tërmeti në Indonezi, shembet edhe një spital
Të paktën 37 persona kanë humbur jetën nga tërmeti që goditi sot ishullin e Sulaëesi në shtetin e Indonezisë.

Autoritetet zyrtare njoftojnë se lëkundja më e fortë ishte me magnitudë 6.3 rihter.

Nga raportimet flitet për shumë ndërtesa të shembura, mes tyre një spital dhe një hotel. Ekipet e shpëtimit kanë nisur një operacion të gjerë dhe raportojnë se shumë persona janë nën rrënoja.

Sipas Agjencisë së Menaxhimit të Fatkeqësive, si pasojë e shembjes së ndërtesave kanë humbur jetën 26 persona vetëm në qytetin e Mamuju. Ndërkohë deri më tani raportohet rreth 600 persona të plagosur.
Shtuar më 15/01/2021, ora 15:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori