Regjistrohet viktima e tetë nga moti i keq
Ka humbur jetën njëri prej dy personave të cilët u gjetën të strehuar në një bunker në Has duke e çuar në tetë numrin e personave të cilët kanë humbur jetën si shkak i temperaturave të ulta dhe motit me reshje që ka përfshirë Shqipërinë.

47-vjeçari Isa Qarri, baba i tre fëmijëve, ndëroi jetë në spitalin e Hasit. Dy personat të cilët ishin nisur drejtë antanave televizive të zonës janë gjetur pas disa orësh në gjendje kritike për jetën brenda një bunkeri. Pasi u transportuan për në spitalin e Hasit njëri prej tyre humbi jetën.

Disa rrugë në malësine e Shkodrës, në Pukë, Tropoje, Has, Kukës, qarkun e Dibrës, por edhe në Librazhd, Elbasan, Korçë, Kolonjë, Përmet e Skrapar janë bllokuar nga dëbora e cila shkon deri në tre metra trashësi. /albeu.com/

Shtuar më 12/02/2012, ora 09:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori