Redjan Rraja kërkon lirim nga burgu
Redjan Rraja, i arrestuar i vetëm për atentatin ndaj prokurorit Arjan ndoja ka apeluar masën e sigurisë “Arrest me burg”.

Rraja u arrestua pasi u gjetën gjurmë ADN-je në makinën e përdorur nga atentatorët.

34 vjecari nga Fushe Kruja, nuk është personazh i panjohur për policinë pasi ai është hetuar më herët për eliminimin e Elton Çiços në ish bllok.

Ai akuzohet se kishte fshehur pistoleten qe mbante viktima Çiço.

Në atentatin e ngritur ndaj prokurorit Ndoja, u shënua dhe viktima shoferi i prokurorit, Andi Maloku gjithashtu u plagos dhe Aleksander Laho, personazh kontrovers qe njihet edhe me emrin Landi Muharremi dhe pseudonimin “Rrumi”, apo i forti i Sukthit.

Shtuar më 11/11/2019, ora 11:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori