Raporti sekret: Putin ka një vajzë 17 vjeçare me pastruesen
Sipas mediave te huaja Vladimir Putin ka një tjetër vajzë të fshehtë, nga një lidhje jashtëmartesore me një pastruese. Sipas një hetimi të faqes Proekt, vajza e fshehtë e Putin raportohet të jetë Yelizaveta Vladimirovna, një 17-vjeçare e lindur nga një lidhje e gjatë midis Putinit dhe nënës së saj Svetlana Krivonogikh.

Këta të fundit u njohën në fund të viteve ’90, kur Svetlana ishte një pastruese, ndërkohë që studionte për ekonomi. Svetlana ka lindur në Shën Petersburg në 1975, duke u rritur në një apartament modest mes fqinjëve me lidhje me krimin e organizuar.

Gjatë fundit të viteve ’90 ajo punoi si pastruese në një dyqan afër shtëpisë së saj, ndërsa studionte në Universitetin e Ekonomisë dhe Financave në Departamentin e Marrëdhënieve Ekonomike Ndërkombëtare.

Në vitin 2000 ajo mori diplomën dhe menjëherë më pas u zhvendos nga banesa në Rusi, në rezidencën e saj të re në Ishujt Kamenny. Rezidencat nuk janë në shitje, por zotërohen nga njerëzit e Vladimir Putin.

Ajo ka aksione dhe pasuri të shumta në Rusi dhe pasuria e Svetlanës vlerësohet të jetë mbi 11 mnl dollarë. Ndërkohë, vajza e saj, sipas faqes Proekt, ka një ngjashmëri të frikshme me Putin.

Yelizaveta në certifikatën e lindjes, nuk e ka emrin e të atit. Ende nuk dihet se si Putin u lidh me një pastruese, por raportohet se në vitin 2010 ata janë ndarë dhe nuk kanë më kontakte bashkë. Putin ka dy vajza nga ish-gruaja e tij, por ai nuk ka pranuar publikisht ekzistencën e asnjërës prej tyre.
Shtuar më 26/11/2020, ora 12:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori