Rama uron besimtarët bektashinj për Sulltan Novruzin
Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama ka uruar besimtarët bektashinj për festën e Sulltan Novruzit. I shoqëruar nga bashkëshortja e tij Linda, kreu i PS-së vizitoi sot Selinë e Kryegjyshatës Botërore të Bektashinjve.


“Shumë thjesht dua që ti uroj të gjithë komunitetit bektashi më të mirat dhe me këtë rast sic është zakoni ti uroj gjithë bashkëqytetarëve tanë një ditë të bukur, që të jetë ogur i mirë për sot, pasi për të tjerat jam i sigurtë që do jetë më mirë”,- uroi Rama. /albeu.com/
Shtuar më 22/03/2012, ora 13:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori