Rama u lutet grave të Beratit: Mbajini burrat prej xhakete me 16 mars
Gjatë fjalimit të tij në Berat, kryeminsitri Edi Rama iu drejtua grave të cilave iu kërkoi që të “mbanin” burrat nga xhaketat se nuk kishin çtë bënin nesër në Tiranë në protestën që opozita e bashkuar do të zhvillojë.

"I them grave t’i mbajnë burrat nga xhaketa mos të vijnë në Tiranë. Mbajini burrat këtu se sido që të vijë punë. Kur vjen puna mes burrave demokratë dhe socialistë çoç bëjnë ndonjë gjë. Punë se prapthi është ajo, dhe atë punë se bën Luli e bën Lonika. Se të ishte për Lulin deri në 2021. Ԃa do bëjnë ata thjeshtë do të dorëzojnë Bashkinë e Beratit, Kuçovës. Unë them që ata do të hynë në zgjedhje por edhe po nuk hynë ç’problem ka. Luli me Monikën dhe anasjelltas. Ne me popullin. Përveç zgjedhjeve ata kanë edhe një hall tjetër. Drejtësinë e re. ne jemi në zemër të organizimit që lidhen me LSI. E mban dot Shpirago klithmën e Monikës: O zot shpëtoi shqiptarët nga blerja e votës? Ça të bëj zoti? Zoti thotë më mirë nuk po ndërhyj se i bie të mbroj shqiptarët nga Monika. Dhe të luftojë me të gjithë fallzhoret e Mponikës. Ne na vjen shumë keq sinqerisht. I keni parë ata? Janë zbardhur komplet. Thonë do luftojnë po se pse dhe me kë e dinë ata vetë."
Shtuar më 15/03/2019, ora 15:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori