Rama u kërkon llogari deputetëve pse nuk janë aktivë në FB

Kryeministri Edi Rama gjithonë kujdeset që punët që bën, të merren vesh nga media e nga populli.

I pari që tregoi se në mbledhje qeverie diskutohej për aktivitetin e Facebook dhe propagandën në rrjetet sociale, ishte zv/ministri i Arsimit, Taulant Muka.

Por kjo gjë është bërë fakt, sepse ka qenë vetë Edi Rama që para 2 ditësh u ka shpërndarë deputetëve të Vlorës, Sarandës, Gjirokastrës, Përmetit, Korçë etj., një raport ku ishte e detajuar aktiviteti në rrjetet sociale.

Gjatë mbledhjes, Rama i ka kritikuar deputetet të cilët nuk janë aktivrrjetet sociale ku nuk mungoi as raporti se kush ishte më tepër aktiv.

Shtuar më 03/09/2020, ora 18:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori