Rama theu besën me padinë ndaj Haradinajt, mediat serbe në festë (FOTO LAJM)

Lajmi tek Espreso
E përditshmja Kurir shkruan se Rama ka paditur Haradinajn: Kryeministri i Shqipërisë ka shkruar në 30 faqe padi se përse Ramushi ka shpifur ndaj tij.
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ditën e djeshme paditi Kryeministrin Ramush Haradinaj, për shpifje.

Në padinë thuhet se Haradinaj ka shpifur ndaj Ramës, nëpërmjet deklaratave publike, ku ka folur për shkëmbime territoresh.

Kjo krisje dhe prishje e marrëdhënieve të dy homologëve shqiptarë, është parë edhe nga Serbia, ku nëpër media po qarkullojnë artikuj të ndryshëm.
Shtuar më 16/01/2020, ora 13:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori