E FUNDIT/ Numurohen 87% të votave: LSDM 36,27%, VMRO-DPMNE 34,89%, BDI 11,37%, ASH
Rama sulmon ashpër oficerin Nuhu që denoncoi djalin e deputetit të PS-së
Gjatë një takimi me krerët e Policisë së Shtetit, kryeministri Edi Rama, ka folur ndwr tw tjera edhe pwr rastin e Xhisiela Malokut e cila kauzonte djalin e deputetit tw PS pwr pwrndjekje.

Nw kwtw fjalim Rama ka sulmuar ashpwr oficerin Nuhu i cili denoncoi publikisht se kishte marrë kërcënime me jetë nga djali i deputeti të PS-së Rrahman Rraja, nw mwnyrw qw tw mos hetonte rastin e Xhisiela Malokut.

"Në ndonjë rast kur kanë tentuar që ta bëjnë, kanë marrë ankesa. Nuk ju shkon mëndja që të shkelin rregullat e qarkullimit. Por heton si gjithë të tjerët djalin e një deputeti në mbështetje të një vajze duke e akuzuar atë për dhunë, dhe duke e çuar atë në prokuroi. Edhe për një shkelje në këtë hap e sipër, punonjësi i policisë nuk u gradua dhe u pezullua. Djali i deputeti është aty ku e ka çuar aty ku e ka çuar drejtuesi, dhe jo aty ku do ta kishte lenë dje partia. Dua një reflektim të plotë, një reagim i drejtë dhe një fakt që pavarësisht se Policia e Shtetit u godit nga brenda radhëve të saj prej një shpifësi të provuar katërçipërisht, u desh që shpifja të merrte dhenë. Kjo është e pajustifikueshme. Ku ishte drejtori i SHÇBA kur shpifësi me uniforme i solli me shkrim shpifjen e tij? Pse nuk reagoi kur u bë letra. Pse u la një shpifësi brenda radhëve të policisë, siç u krijua dhe hodhi shpifjen në kazanët e duhura dhe në pas kërkoi azil”, tha Rama.
Shtuar më 15/10/2018, ora 11:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori