Rama quan sërish mediat kazan: Janë më pak të besueshme se gjykatat
Pëlqej
Kryeministri Edi Rama ka sqaruar sërish marrëdhënien e tij me mediat dhe gazetarët. I pyetur nga gazetarja nëse kjo është një strategji Rama tha se:

“Ka gjithmonë një moment kur duhen thënë disa të vërteta, këto janë të vërtetat e mia. Ju i sa kuptoj i referoheni një konference para pak ditësh, por nuk e di a e keni parë se asnjë nuk u skandalizua aty. Mediat janë po aq të besueshme sa gjykatësit”, tha Rama.

“Nëse unë shpreh opinionin tim, ju duhet ta merrni si opinion dhe si një të drejtë që nuk ma hiqni dot dhe nuk ma ndaloni dot.

Ka vetëm një bumerang që unë i tremben janë vetëm veprimet e mia në punën që unë bëj. Bumerangu nga veprimeve të gabuara janë e vetmja gjë që mua më shqetëson.”

Shtuar më 14/11/2017, ora 21:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori