Rama përshëndet në turqisht punëtorët në Laç: Merhaba
Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në kanstierin e ndërtimit të spitalit të ri që do të ndërtohet në Laç, pasi ndërtesa e vjetër u dëmtua rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit.

Rama premtoi se spitali i ri që do të hapë dyert brenda 4 muajsh.

Mes të tjerash ai iu ka dhënë dhe një këshillë zbatuesve të projektit, që të reabilitojnë dhe fasadat që ndodhen para spitalit.

Rama: Ajo fasada përballë spitalit të rregullohet. Të lidhet me godinën

Zbatuesit e projektit: Patjetër!

Rama përshëndet punonjësit te firmës turke të ndërtimit: Merhaba!

Rama: Po lagja tjetër atje lartë?

Kryebashkiakja: Janë bërë gati dy pallate. Po ndërtohet me 3 turne. Në krahun tjetër po punohet për fasadat e qytetit.

Shtuar më 16/02/2021, ora 15:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori