E FUNDIT/ Super super Kumbulla! Shqiptari realizon supergol me Romën (VIDEO)
Rama për flet bukurinë por ndjekësit ia kujtojnë fshatin dhe Rigerta Lokun (VIDEO)
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në profilin zyrtar të Facebook-ut ka hedhur një video propoganduese duke u treguar ndjekëse parkun e Apollonisë.

E megjithatë shumë nga ndjekësit i ikujtojnë Ramës, fshatin shqiptar i cili është në kushte të rënda.

Pothuajse nv të gjitha fshatet malore ende nuk ka rrugë të asfaltura ose ato rrugë që janë me asfalt janë në kushte mjeruese. Gjithashtu Shqipëria mund të jetë vendi i vetëm në Evropë që nuk ka kushte për turizmin malor.

Gjendjen e rëndë të fshatit ua përkujtoi deputetëve edhe Rigerta Loku nga Mirëdita.

Ajo mbajti një fjalim të pazakontë nga foltorja e Kuvendit. Ajo tregoi problematikat e zonave malore dhe fshatrave shqiptar, teksa kërkoi nga politika të mos i neglizhojnë, e t’u kushtojnë më tepër vëmendje./albeu.com/
Shtuar më 02/10/2017, ora 08:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori