Rama-opozitës: Tregoni përralla, rezultatet do flasin në 2017 (VIDEO)

Rama by albeu
Kryeministri Rama është ndalur sot në ekonominë në vend. Sipas tij, ekonomia ka filluar të zgjerohet dhe kjo bazohetfakte të verifikueshme.

Ekonomia ka vazhduar të zgjerohet nga investimet private dhe rimëkëmbja e konsumit privat.

Rritja e përshpejtuar me 3% në tre-mujorin e parë të 2016, vazhdoi me 3.2% në tre-mujorin e dytë.

Ekonomia bazohetfakte statistikisht të vërtetueshme dhe jo në shkeljen e syrit të të varfërve…po sesa do arrini të gënjeni, do e shikoni në qershor të 2017”, tha Rama. /albeu.com/Shtuar më 24/11/2016, ora 12:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori