Del videoja, momenti i arrestimit të Stresit
Rama nuk ndryshon qëndrim për Tahirin: Meriton fjalën vemje
Pëlqej
I ftuar në emisionin e Artur Zhejit, kryeministri Rama foli ndwr tw tjera swrish edhe pwr cwshtjen Tahiri.

Zheji i bëri kryeministrit pyetjen: Mos ju kanë gënjyer për Saimir Tahirin juve?

Rama: Këtë do ta provojë drejtësia.

Zheji: Sepse nuk kam dëgjuar ndonjëherë që të përdorni në fjalorin tuaj termin ‘vemje’. Është term shumë i rëndë.

Rama: Nëse drejtësia do të provojë të kundërtën e atyre për të cilat unë e kam mbështetur vazhdimisht dhe i kam dhënë besim maksimal Saimir Tahirit i qëndrojnë 100% asaj që kam thënë. Atëherë ai është jo ai që unë kam menduar dhe besuar, por një njeri që meriton fjalën vemje.
Shtuar më 23/11/2017, ora 22:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori