Rama nga stadiumi: E kam pritur këtë moment prej shumë vitesh
Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në inagurimin e stadiumit e ri të Kombëtares së Shqipërisë, "Air Albania Stadium" tha se e ka pritur këtë moment prej vitesh.

"E kam pritur këtë moment prej shumë vitesh, e kam ëndërruar shumë gjatë. E gjithë kjo nuk do ishte e mundur pa disa të tjerë. Ne kemi
bërë më shumë se një stadium fantastik . Stadiumi është ndërtuar për futbollin, krijon jetë sociale dhe punësim .

Stadiumi u përket sportistëve, turistëve, monument i hartës turistiketë Tiranës. Koha do të flasë vetë për stadiumin, nuk dua ta zgjas më tej", përfundoi Rama.


Shtuar më 17/11/2019, ora 21:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori