Rama në krah të Zaev në pritjen e Mbretëreshës, vëmendjen e "vjedh" Trump (FOTO LAJM)

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka marrë pjesë në pritjen e organizuar nga Mbretëresha e Britanisë së Madhe Elizabeth II.

Pritja është zhvilluar në Pallatit Buckingham me rastin e 70-vjetorit të Aleancës së Atlantikut Verior (NATO), dhe samitit që mbahet në Londër në 3 dhe 4 dhjetor të 2019-ës.

Kryeministri Rama qëndron në këmbë krah presidentit maqedonas Zoran Zaev. Vëmendjen e ka marrë si zakonisht presidenti amerikan Donald Trump me gjestet e tij.
Shtuar më 04/12/2019, ora 08:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori