Rama në Kinë me flamur “Made in China” (FOTO-LAJM)

Në vitin 2012, Partia Socialiste denoncoi faktin e përdorimit të flamujve shqiptarë të deformuar në shumicën e institucioneve shtetërore si Kryeministria, Presidenca dhe Parlamenti.

Por duket se këtë gjë mazhoranca e sotme tashmë e ka harruar. Një flamur, i tillë është vënë re edhe gjatë vizitës së Edi Ramën në Kinë, gjatë takimit me homologun e tij atje. Në fakt, kjo nuk ndodh rastësisht, pasi flamujt e deformuar, të cilët më së shumti u vunë re në festimet e 100 vjetorit, u tha se ishin pikërisht “Made in China”. /albeu.com/
Shtuar më 11/09/2014, ora 10:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori