Rama në Austri: Programi i PS garant i drejtësisë
Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama nga Vjena ka deklaruar se programi qeverisës i PS për një “rilindje shqiptare” do të garantojë pavarësinë e insitucioneve shqiptare dhe kjo do të bëhet për të garantuar drejtësi te qytetarët shqiptarë.

Në debatin me temë " Bashkimi Europian mes meje dhe teje” kreu i opozitës ka folur për zhvillimet politike në vend. Rama kërkoi nga emigrantët në Austri që të bashkohen për të dënuar keqqevrisjen e pushtetit aktual në Shqipëri. Në këtë takim kreu i kësaj partie ka promovuar librin e tij “Kurban”. /albeu.com/
Shtuar më 04/02/2012, ora 16:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori