Rama-naftëtarëve të Ballshit: Ndërprisni grevën
Kryeministri Edi Rama përmes postimeve në rrjetet sociale, u ka kërkuar naftëtarëveBallshit që të ndërpresin grevën e urisë, pasi sipas tij kjo nuk është rruga e duhur për zgjidhjen e çështjes së tyre.

Rama: U përsëris naftëtarëveBallshit që greva e tyre është e panevojshme, sepse unë jam me ta dhe qeveria është e tyrja! Ne jemi plotësisht të ndjeshëm ndaj hallit të tyre që është edhe halli ynë dhe është absurde që hallin t’ua qajnë ata që ua shkaktuan!

I ftoj vëllazërisht ta ndërpresin grevën dhe jam i gatshëm të ulem e të bisedoj me ta për këtë hall të përbashkët, por jo kështu!Kështu jo, sepse presionet e ultimatumet nuk funksionojnë në asnjë familje dhe punëtorët e Ballshit nuk bëjnë përjashtim nga ky parim i panegociueshëm!
Shtuar më 19/10/2020, ora 11:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori