Rama justifikon Cakajn: Pse nuk kishte Certifikatën e Sigurisë
I ftuar në emisionin "Zone e Lirë" me Arian Çanin, kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për ngërcin e tij me Presidentin Meta pas refuzimit të dekretimit të Genc Cakaj, si Ministër i Jashtëm.

Rama tha se nuk duhet të merret seriozisht reagimi i presidentit Meta në Facebook, pasi mund të jëtë shkruar nga Kryemadhi dhe jo vetë Meta.

“Unë i kërkoj publikisht qytetarëve mos e marrin seriozisht këtë status të Metës, pasi mund ti ketë marrë pasoërdin doktoresha (Kryemadhi) dhe ka shkruar për të në Facebook. Është jashtë kontrollit ai tekst i shkruar dhe nuk mund të merret seriozisht”-tha Rama.

Ndërkohë pësa i përket faktit se Cakaj nuk ishte i pajisur me Certifikatën e Sigurimit të Personelit, por u pajis brenda 24 orëve ama deklaroi se nuk e kishte certifikatën për shkak se nuk ka pasur asnjë kontakt me dosje të klasifikuara përgjatë gjithë kësaj kohe.

Ndërkohë ai shtoi se u pajis me të vetëm pë t'i "mbyllur" gojën Opozitës dhe Presidentit. /albeu.com/
Shtuar më 11/01/2019, ora 21:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori