Rama: Jo bashkëpunimit me Metën
Edi Rama
Gjatë takimit të zhvilluar nga kryetari i Partisë Socialiste me anëtarët e rinjë të Asamblesë Kombëtare, kreu i kësaj partie ka hedhur poshtë zërat që kjo forcë politike të bashkëpunonte sërish me partinë Lëvizja Socialiste për Integrim.

Duke iu referuar burimeve brenda kësaj partie dhënë për televizionin Top Chanell, Rama mësohet të ketë thënë se i konsideronte naive, për të mos thënë qesharake, që nga disa eksponentë brenda PS-së të thuhet: të bashkohemi edhe me Metën për të mundur kryeministrin Berisha”.

Edi Rama, gjatë takimit me anëtarët e sapozgjedhur të Asamblesë Kombëtare nga kongresi i 5 nëntorit, ka kërkuar një rol më aktiv të tyre duke mos anashkaluar edhe zërat brenda PS për një afrim apo bashkim me LSI-në e Ilir Metës, për të mundur Berishën.

“Asambleja e shkuar nuk ishte gjithnjë në lartësinë e detyrës dhe veçanërisht mbulimi i territorit që është një nga funksionet kryesore të asamblesë, si forum drejtues i partisë, la jashtëzakonisht shumë për të dëshiruar, duke e lënë tërë barrën mbi deputetët”. Kjo, ka thënë Rama, është njësoj si të thuash se pa gjysmën e Saliut ne nuk mundim dot Saliun, ndërkohë që PS dhe koalicioni i sotëm opozitar ka detyrim ta largojë Saliun në radhë të parë me një moral të ri, si garanci për mirëqeverisjen.

Takimi i zhvilluar në Sheraton u bë pa praninë e mediave. /albeu.com/
Shtuar më 20/11/2011, ora 09:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori