Rama "i vuri flakën bezinës": Ç'po ndodh me Ndojan, rikthehet në detyrë zv/drejtoresha e AKSH-së
Ndërsa e Rrethit Durrës ka dhënë vendimin që për ish-kreun e Kadastrës Liridon Pulaj të mbahet në burg për “shpërdorim detyre, Prokuroria e Apelit e rrëzon kërkesën e Prokurisë së Rrethit mbi rastin e zv/drejtoreshës së Agjencisë Shtetërore të kadastrës Durrës

Prokuroria e Apelit pohon se pretendimet e prokurorit Arjan Ndoja mbi çështjen në fjalë, janë të pabazuara në ligje e prova.

Në seancën e zhvilluar ditën e sotme, janë rrëzuar prentendimet e dërguara nga Prokurori i çështjes Ndoja, hetimet e të cilit çuan në burg drejtorin e AKSH-së Durrës

Ndërkohë lidhur me zv/drejtoreshën e Agjensisë Shtetërore Durrës, është dhënë vendimi për rikthim në detyrë të saj.

Në seancën në ngarkim të zv/drejtoreshës, Lusiana Kola, Prokuroria e Apelit ka hedhur poshtë pretendimet e ngritura për shpërdorim detyre dhe pajisjen më çerftifikatë për subjektin “Lura shpk”.


Shtuar më 10/10/2019, ora 16:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori