Rama i kërkon llogari Bashës, Metës dhe Bashës: Çfarë do të thoni për Raportin e Dick Martit?
Kryeministri Edi Rama përmes një statusi në rrjetet sociale i është drejtuar me pyetje , ish-kryeministrit Sali Berisha, presidentit Ilir Meta dhe kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha, në lidhje me raportin e Dick Martyt i cili sipas Ramës është votuar pro në Këshillin e Europës.

Sali pse e votove pro Raportin e Dick Marty në Këshillin e Europes, kur ne e votuam kundër apo doje të mbroje Kosovën nga Hashimi?

Po ti Ilir pse e votove pro Raportin e Dick Marty apo s’të pyeti Haxhinasto? Lulëzim ke gjë për të thënë apo s’ta lejon sekreti hetimor?”, shkruan Kryeministri.

Shtuar më 07/11/2020, ora 14:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori